Kurumsal

ELEKTROTERM, 13 yıllık geçmişi ile kurumsallaşmasını tamamlamış, müşteri memnuniyeti ve kaliteden hiçbir zaman ödün vermeden her zaman ileri teknoloji ile üretim yapan ALFA-MET, İstanbul’da bulunan 1.300 m² lik yeni üretim tesisi ile çalışanları ve Türkiye genelinde 57 bayii satış ve servis noktası ile müşterilerine kaliteli hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Genç yaş ortalamasına sahip donanımlı kadrosuyla, Türkiye’nin yükselen hedeflerine katkıda bulunmayı misyon edinmiş ALFA-MET, hizmet verdiği ısıtma sektöründe teknolojinin gücünü de arkasına alarak, rekabetçi, kurumsallaşmış, yatırım gücü olan, değişimlere hızlı ve sağlıklı tepkiler verebilen bir şirket haline gelmiştir.

ELEKTROTERM , Türkiye’de ALFA-MET ISI CİHAZLARI SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. çatısı altında ELEKTROTERM ‘’Isı Teknolojisinde Lider’’ markası ile bayi yapısını oluşturmaktadır. ELEKTROTERM 13 yıldır 50’nin üzerinde bayisi ile faaliyet göstermektedir.

ELEKTROTERM gerçek rekabet anlayışını, ürün ve teknolojiden çok “iş yapma modelleri”nde görmektedir. Üretimde, dağıtımda, satış sonrası hizmette ve genel yönetim alanında yepyeni reformlara imza atan ELEKTROTERM Türkiye’deki standartları yükseltmekle kalmayıp son yıllarda ihracata da ağırlık vermiştir. Bugün ELEKTROTERM, başta Azerbaycan olmak üzere Kazakistan, Türkmenistan gibi Türk’i Cumhuriyetlere ihracat yapmaktadır. Yeni pazarlar yaratmak amacı ile yapılan çalışmaların bir sonucu olarak bugün Balkan Ülkelerine kazan satışı yapılmaktadır. İhracat çalışmalarını büyük bir özenle gerçekleştiren ELEKTROTERM, dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.

ELEKTROTERM ısı gurubu kendi sektöründe doğalgazın olmadığı yerler için tasarlamış olduğu tamamen yerli sermaye ürünü olan elektrikli kombi ve kazan sistemlerini imal ederek iç ve dış piyasaya sunmaktadır. Elektrikli kombi ve kazan sistemleri Türkiye’de özellikle doğalgazın olmadığı yerlerde motorin, LPG ve katı yakıtlara alternatif olarak üretilmiş bir üründür. Elektrikli kombi enerji olarak tamamen elektriği kullandığından depo, baca, gaz hattı, doğalgaz aboneliği gibi hiçbir zahmet ve sıkıntısı olmaması sebebi ile tüketicinin dikkatini çekmektedir. ELEKTROTERM kendi tesislerinde ısıtma kapasitesi 70 m2 - 1000 m2 arası alanlar için 8 farklı ürün çeşidinde standart üretim yapmakta olup ihtiyaca ve siparişe göre üretim bandını revize ederek 2000-3000 m2 alanlarda kullanılabilecek cihazların üretimini de gerçekleştirebilmektedir.

ELEKTROTERM elektrikli kombiler mevcut olan bildiğimiz tüm ısıtma sistemlerine (radyatör, yerden ısıtma, fanchoil vs.) adapte edilebilir. Bu cihazlar ısıtmanın yanı sıra mutfak, banyo ve lavabo gibi yerlerde sıcak su kullanımı için de eşanjör sistemi ile 24 saat sıcak su sağlamaktadır. Elektrikli kombi ve kazan sistemleri günümüz teknolojisine uyarlanarak 24 saat içerisinde istenilen zaman dilimlerine program yapabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca istenildiği takdirde cihazlarımız telefon ile kumanda edilebilmektedir.

Türkiye’de yeni bir ürün olan ELEKTROTERM elektrikli kombi ve kazanlarının iç piyasada satışı ve satış sonrası hizmetleri için ülke genelinde bayi ve servis ağları her geçen gün genişlemektedir. ELEKTROTERM ısı gurubunun 2009 yılı sonu hedefi Türkiye genelinde 150 adet bayiye ulaşmak ve 3000 adet cihaz satışı gerçekleştirmektir.